Inwestuj w zgodzie z trendem

Inwestuj w zgodzie z trendem

Być może słyszałeś powiedzenie: “Inwestowanie z trendem nigdy nie jest błędem”. Przez wielu ta podstawowa zasada została zapomniana i traktowana jest jak stary przesąd. Nie zmienia to jednak faktu, że to cały czas jest prawdą.

Jeżeli Twoja strategia forex zakłada inwestowanie w oparciu o wykresy jednogodzinne, sprawdź także wykresy 4-godzinne oraz dzienne, aby mieć szerzy obraz ruchów na rynku. Jaki jest główny kierunek ruchu Twojej pary walut? Czy wykresy szerszego obrazu są poniżej poziomu wykresów o krótszym terminie w momencie, w którym otwierasz pozycję? Może warto się zastanowić dwa razy.

Oczywiście, możesz zarabiać na korektach. Jeżeli para osiągnęła poziom linii oporu, a główny trend jest wzrostowy, możesz zarobić na parze, gdy osiągnie poziom oporu i zarabiać na odbiciu. Pamiętaj jednak o dwóch sprawach:

1. To może być przełamanie: być może para posiada tyle energii by przełamać poziom oporu. Jeżeli ogólny trend dla pary walut jest wzrostowy i ponad poziomem oporu, nie chcesz kontrować tej pary, bo szybko stracisz pieniądze.

2. Korekty są mniejsze: przełamania są zazwyczaj silniejsze niż korekty. Wielu inwestorów korzysta z wskaźnika Fibonacci’ego, aby zbadać siłę i potencjał korekty. Zgodnie z nim korekta wynosi 38.2%, 50% lub 61.2% ogólnego ruchu, a przełamanie może mieć większy potencjał, sięgający 100% wartości poprzedniego poziomu.

Przełamanie - tylko na chwilę?

Oczywiście przełamanie może być chwilowe i może nie przynieść zapowiadanych efektów. Istnieją sposoby radzenia sobie z fałszywymi przełamaniami poziomu oporu i w wielu przypadkach wstępne fałszywe przełamanie jest przygotowaniem do większego ruchu pary walut. Im szerszy jest trend długoterminowy tym większe są szanse, że będzie to zwycięski trend. Próba przechytrzenia rynku brzmi ładnie i robi wrażenie, ale inwestowanie w przeciwnym kierunku do trendu może wprowadzić Cię w wiele kłopotów.

Z boku na bok

W sytuacji, gdy kurs wybranej przez Ciebie pary walut waha się na boki, nie ma żadnego trendu i opłacalne mogą być inwestycje w obydwa kierunki. W takie sytuacji należy również ponownie przyjrzeć się parze i spróbować zidentyfikować czy nie tworzy się jakiś nowy kierunek, czy to wzrostowy, czy też spadkowy.

Czy twoja para posuwała się ostatnio w kanale wzrostowym, czy spadkowym w bieżącym zakresie? Jakie są dane ekonomiczne odnośnie gospodarek krajów, których walutami handlujesz? Możesz być świadkiem narodzin nowego kierunku i czerpać z tego spore zyski. Nie ma stałych poziomów kursu, para w końcu przełamie się w którymś kierunku, a robienie głębszej analizy, pomoże znaleźć ci właściwy kierunek.

Czytaj także:


Warning: A non-numeric value encountered in /autoinstalator/wordpress19/wp-content/plugins/bridge-core/modules/shortcodes/shortcode-elements/latest-posts/elementor-latest-posts.php on line 313